Almanya'da son rezalet: Müslümanları fişleyip mektup gönderiyorlar

Avrupa'da yükselen ırkçılık ve İslamofobi dalgasının en net görüldüğü yerlerin başında gelen Almanya'da Müslümanlar fişleniyor ve  mektup  gönderiliyor.  Protestan  kilisesinden gönderile

haber7
0

Irkçılığın ve İslamofobinin her geçen gün daha da arttığı Avrupa da yaşanan rezaletlere her gün bir yenisi daha ekleniyor. 

 

 

Almanya da yaşayan bir  Müslüman  a gönderilen  mektup  bunun son örneği oldu. Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi Selman Öğüt ün paylaştığı mektupta , Peygamber Efendimiz e hakaret ediliyor. Öğüt ün arkadaşı mektuba , "40 yıla yakındır  Almanya  dayım , böyle  rezalet  görmedim. Benim  Müslüman  olduğumu nereden biliyorsunuz? Müslümansam da size ne? Siz Müslümanları takip edip evlerine özel mektuplar mı yolluyorsunuz" sözleriyle tepki gösterdi. 

Protestan kilisesinden gelen mektupta , Hristiyanlıkla ilgili kısa bilgi verildikten sonra , "Biz ne Kur an ı , ne de Muhammed i kabul ediyoruz ama inanıldıkları için saygımız vardır. Size onlara inanmamamızın sebepleriyle ilgili kısa bir yazıyı bu mektupla gönderiyoruz" ifadelerine yer veriliyor. 

 

 

Diğer sayfada ise ,  Hristiyan  dinine göre , Hazreti İsa ya yapılacak dualar öğretiliyor ve "İsa Mesihi kurtarıcın olarak kabul ettin mi" sorusu yöneltiliyor.  mektup  gönderilen kişi , her gün İncil okumaya , vaftiz olmaya ve Hristiyanlığı başkalarına anlatmaya davet ediliyor. 

Son sayfada ise , "saygılıyız" dedikleri Peygamber Efendimiz e hakaret ediyorlar. İddialarını daha da ileri götürerek , "Bütün peygamberler arasında sadece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =