Çavuşoğlu'ndan sert tepki: 'İyi çocuk ama sınırı aşmasın!'

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu  , Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis'e  sert   tepki  gösterdi. Çavşoğlu 'Nikos iyi  çocuk   ama   sınırı  aşmasın' ifadelerini kullandı.

haber7
0

KKTC de temaslarını sürdüren Dışişleri Bakan Çavuşoğlu , Rum medyasına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu Rum Dışişleri Bakanı  Nikos Hristodulidis  e  sert   tepki  gösterdi.

NİKOS İYİ ÇOCUK  ama  SINIRI AŞMASIN

Bir gazetecinin "Kıbrıs sorununun ana konularında Mustafa Akıncı ile anlaşmadığınıza dair bilgiler var” yönündeki ifadesi üzerine , “Ne tür bilgiler bunlar?” sorusunu soran Çavuşoğlu , Rum Dışişleri Bakanı nın açıklamaları işaret edilince , şunları söyledi:

"HEP BİRLİKTE MASAYA OTURUYOR , GELİŞMELERE GÖRÜŞÜYORUZ"

"Biz Akıncı , KKTC hükümeti ve bütün siyasi partilerle yakın işbirliği içerisindeyiz. Doğal olarak bazı meselelerde yaklaşımlarımız farklı olabilir. Bu durumda ne yapıyoruz? Ada’ya geliyor ve Akıncı’yla , bütün siyasi partilerin başkanlarıyla hep birlikte masaya oturuyor , gelişmeleri görüşüyoruz.

Bazen da onlar bizi ziyaret ediyor. Her halükarda görüşüyor ve ortak bir yol haritasına varıyoruz. Bizim anlaşmazlıklarımız asla Kıbrıs Rum tarafındakiler gibi kesin değil. Bizim tarafta uyum ve işbirliği var. Yine , kamuoyunun uyguladığı baskı açısından da KKTC hükümeti ile Türk hükümeti , Kıbrıs Rum tarafı ve Yunanistan’daki hükümete göre ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =