İmran Han: Savaşı kaybedersek ölümüne savaşırız!

 Pakistan  Başbakanı  İmran   Han  Hindistan'a karşı nükleer güç kullanabilecekleri ihtimalini bir kez daha dile getirdi.

haber7
0

Keşmir krizi üzerinden aralarındaki gerilimin sürdüğü iki nükleer komşu  Hindistan  ve  Pakistan  arasındaki nükleer restleşme devam ediyor.

Katar merkezli yayın kuruluşu El Cezire’ye konuşan  Pakistan  Başbakanı  İmran   Han  ,  Hindistan  a karşı nükleer güç kullanma ihtimalini yeniden dile getirdi  Han  , konvensiyonel bir savaş kaybedilmesi halinde , vatandaşlarının ölümüne savaşacağını söyledi.

Han konuşmasında , Keşmir deki sekiz milyon Müslüman neredeyse altı hafta boyunca kuşatılmakta. Bunun neden  Hindistan  ve  Pakistan  arasında gerilime neden olmasının sebebi ,  Hindistan  ın yapmaya çalıştığını bildiğimiz şey... Dikkati yasadışı ilhaklarından ve Keşmir de yaklaşmakta olan soykırımlarından saptırmak. ifadelerini kullandı.

NÜKLEER SAVAŞ UYARISI

Kendisinin bir savaş karşıtı olduğunu belirten  Han  , savaşların hiçbir sorunu çözemeyeceğine inandığını söyledi.  Han  ,  Pakistan  ın asla  Savaşı  ilk başlatan olmayacığını ifade etti. İki ülke arasında olabilecek nükleer savaş ihtimali konusunda uyarıda bulunan  Han  , iki nükleer gücün geleneksel yöntemlerle yapılan bir savaşta nükleer yöntemler kullanabileceğini söyledi.

Gerilimin potansiyel bir felakete dönüşebileceği uyarısında bulunan  Han  , sözlerini şöyle sürdürdü:

Allah ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =