Küle dönen ormanlar yeniden yeşiline kavuştu

Balıkesir'in  Ayvalık  , İzmir'in Foça ilçesi ve  Meryemana  bölgesi ile Antalya'nın  Taşağıl  bölgesinde yanan ormanlık alanlar , yürütülen ağaçlandırma çalışmalarıyla "yeşil

haber7
0

Tarım ve  Orman  Bakanlığına bağlı  Orman  Genel Müdürlüğü (OGM) , yangınla kül olan alanların  yeniden  ağaçlandırılabilmesi için yurt genelinde çalışmalar yürütüyor. Özellikle  turizm  bölgelerinde çıkan yangınlar sonrası bu alanların farklı amaçlarla kullanılmamasına özel önem veriliyor.  yangın  sonrası alınan görüntüler ,  ağaçlandırma  faaliyetlerinin ardından çekilen fotoğraflarla kıyaslanarak tablo ortaya konuluyor. 

 

 

Bu kapsamda , Balıkesir in  Ayvalık  , İzmir in  Foça  ilçesi ve  Meryemana  bölgesi ile  Antalya   Taşağıl  bölgesinde çıkan yangınların ardından bu bölgelerdeki ağaçlandırma çalışmaları mercek altına alındı. OGM yetkililerinin söz konusu bölgelerde çektiği yeni fotoğraflar , geçmişte yangınlarla kül olan alanların  yeniden  nasıl yeşile dönüşmeye başladığını ortaya koydu.

"KESİNLİKLE İMARA AÇILMIYOR , AĞAÇLANDIRILIYOR"

 

 

Orman Genel Müdürü  Bekir Karacabey  , AA muhabirine , yanan  Orman  alanlarına yönelik çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. 

Yangınlar sonrası bazı kesimlerce algı operasyonu yürütüldüğünü belirten Karacabey , "Vatandaşlarımız müsterih olsunlar , yanan  Orman  alanlarının imara konu edilemeyeceği yasalarla güvence altına alınmış durumda. Yanan alanlar kesinlikle imara konu edilmez , başka ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =