İstanbul-İzmir Otoyolu'ndan 35 milyon araç geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan , "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle 4 Ağustos'ta tüm etapları hizmete açılan ve İstanbul-İzmir arasını 3 ,5 saate dü

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , İstanbul-İzmir arasını 3 ,5 saate düşüren  Otoyolu  bugüne kadar 35  milyon  aracın kullandığını söyledi.

Bakan Turhan , yaptığı açıklamada , Gebze-Orhangazi-İzmir  Otoyolu  nun tüm etaplarının 4 Ağustos ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın katıldığı törenle kullanıma açıldığını , 5 Ağustos itibarıyla da hizmet vermeye başladığını belirtti.

Otoyolun Marmara Bölgesi ni Ege , Batı Akdeniz ve Batı Anadolu bölgelerine bağlayan önemli ulaşım akslarından olduğunu ifade eden Turhan , projenin yapım çalışmalarının 2010 da başladığını dile getirdi.

İstanbul ile  İzmir  arasındaki ulaşımın süresini 8 ,5 saatten 3 ,5 saate indiren Gebze-Orhangazi-İzmir  Otoyolu  Projesi nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü nün 2016 da hizmete alındığını anımsatan Turhan , "Osmangazi Köprüsü nün açılışından bugüne kadar , tüm kesimler için , toplam 35  milyon  otomobil eşdeğeri araç otoyoldan geçti." diye konuştu.

Turhan , tüm etapların hizmete alındığı 5 Ağustos tan bugüne kadar ise 4  milyon  600 bin otomobil eşdeğeri aracın  Otoyolu  kullandığını bildirdi.

Bakan Turhan , otoyolun kullanıcılara önemli ekonomik katkı sağladığını sözlerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =