İYİ Parti'de erimeyi durduramıyorlar

CHP ile ittifak yapan  İYİ  Parti’de erime endişesi başladı. HDP ile dolaylı işbirliğinin ayyuka çıkması , CHP ve MHP’ye dönüşün artması  Parti  yönetiminin paniğe kapılmasına neden oldu.  Parti  yönetim

haber7
0

24 Haziran genel seçimlerinde yüzde 9 oy alan  İYİ   Parti  , CHP ile yaptığı ittifak sayesinde TBMM ye girebildi. 31 Mart seçimlerinde de  İYİ   Parti  ve CHP ittifakı devam etti. Ancak , PKK terör örgütünün siyasi temsilcisi HDP de dolaylı olarak bu ittifaka dahil oldu.  İYİ   Parti  son dönemlerde endişeye kapıldı. 31 Mart seçimlerinin ardından CHP-HDP ittifakı iyice ayyuka çıktı.  İYİ   Parti  nin tabanı bu birliktelikten rahatsız oldu ve tabandan kaymalar oldu. 31 Mart öncesinde CHP de yaşanan iç hesaplaşma nedeniyle  İYİ   Parti  ye kaymalar olmuştu. CHP , 31 Mart seçimlerinden güçlenerek çıkınca CHP den  İYİ   Parti  ye giden oylar geri döndü.

MHP YE DÖNÜŞLER ARTTI

MHP lideri Devlet Bahçeli  İYİ  Partililere yuvaya dönün çağrısı yapmıştı. Bahçeli nin çağrısının ardından teşkilat bazında MHP ye geri dönüşler başladı. Son dönemlerde  İYİ   Parti  nin izlediği politika nedeniyle de MHP ye dönüşler arttı.  İYİ   Parti  nin endişeli olmasındaki son etken de AK  Parti  nin küskünlerinin kuracağı yeni parti. AK  Parti  nin küskünlerinin kurma planları yaptığı yeni partiye  İYİ   Parti  tabanından kaymalar olacak. Tüm bu gelişmeler  Parti  yönetiminde büyük bir endişeye neden oldu.  Parti  tabanında yaşanan  erimeyi  engelemeye çalışan yönetim çare aramaya başladı.

İSTANBUL ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =