Ehud Barak: O kazanırsa İsrail demokrasisi tehlikeye girer!

Eski  İsrail  Başbakanı  Ehud   Barak  , salı günü yapılacak genel seçimlerde mevcut Başbakan Binyamin Netanyahu'nun kazanması durumunda 'ülkedeki demokrasinin'  tehlikeye  gireceğini söyledi.

haber7
0

İsrail Demokratik Birliği nin Tel Aviv de düzenlediği seçim mitinginde  Netanyahu  hedef alındı.

 

 

Mitinge katılan göstericiler , üzerinde "suç bakanı" , "yalancı" , "yozlaşmış başbakan" ve "demokrasi kazansın" gibi  Netanyahu  yu suçlayan afiş ve dövizler taşıdı.

Eski Başbakan  Barak  , mitingde yaptığı konuşmada ,  Netanyahu  nun seçimleri kaybetmesi halinde sandıklarda yolsuzluk yapıldığını iddia edeceğini öne sürdü.

 

 

"NETANYAHU KAZANIRSA , İSRAİL DEMOKRASİSİ TEHLİKEYE GİRER"

İsrailli seçmene sandığa gitme çağrısında bulunan  Barak  , "Bu seçim  İsrail   demokrasisi  için büyük önem arz ediyor. Salı günkü seçimleri  Netanyahu   kazanırsa   İsrail   demokrasisi   tehlikeye  girer." dedi.

Öte yandan miting sonrası AA muhabirine konuşan  İsrail  Demokratik Birliğinin önde gelen isimlerinden İsrailli Milletvekili Stav Shaffir , 17 Eylül deki seçimlerin  İsrail  deki demokrasi mücadelesi için şans olduğunu söyledi.

Shaffir , İsraillilerin büyük bir kısmının güçlü demokrasiden yana olduğunu belirterek ,  Netanyahu  hükümetinin yolsuzluğa bulaştığını ve bu nedenle ülke demokrasisinin tehlikede olduğunu ifade etti.

Salı günkü seçimlerde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =