Veliler tepkili... Öğrencilerin okul servisleri 'patpat'

Bartın'da taşımalı eğitim yapan firmada yaşanan araç sıkıntısı nedeniyle öğrenciler , tarım alanlarında kullanılan  patpat  diye tabir edilen araçla okula götürülüyorlar.  Veliler  ise sorunun ç&

haber7
0

Bartın’da taşımalı eğitim yapan firmada yaşanan araç sıkıntısı nedeniyle öğrenciler , tarım alanında kullanılan ve  patpat  diye tabir edilen araçlarla okullarına gidiyor. Çocuklarını okullara patpatlarla götürmek zorunda olan  Veliler  ise sorunun çözülmesini isteyerek tepkilerini dile getirdi.

Bartın’da taşımalı eğitim ihalesini alan firmada yaşanan araç sıkıntısı nedeniyle bazı köylerde çocuklarını okula göndermekte sıkıntı yaşayan  Veliler  sorunun çözülmesini istiyor.  Veliler  her gün 5 kilometrelik yolu patpatla gelmek zorunda olduklarını ve büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Gözpınar köyünden her gün çocuklarını patpatla 5 kilometre uzaklıktaki Kızılelma köyünde bulunan okula götüren baba Ercan Aksu , “Çocuğumu kaç gündür okula götüremiyordum. Çocuklar evin önünde bekliyordu , artık kendim getiriyorum. Bazı araçlar var ama plakaları bile yok. Ben bu araçlara çocuğumu nasıl emanet edeyim. Kendimde çalışıyorum. Köyde bu şekilde 16-17 tane çocuk var. Milli Eğitim Müdürlüğü , sözleşmemiz var bir şey yapamayız diyor. Bu bölgedeki Mugada köyü servislerinin de firmadan alacakları varmış. Alacaklarını almadan taşıma yapamayacaklarını söylüyorlar. Bırakınca da dışarıdan arabalar geldi , onlarda kırık dökük haldeler” dedi.

Velilerden Bilal Yılmaz da , "Aynı sıkıntı bizde de var. Çocuğumuzu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =