Bir kısmı 2020’nin sonunda trafiğe açılacak

 Bayburt  Milletvekili  Fetani Battal  , yapımı devam eden çalışmalarla ilgili açıklamada bulunarak , Kop Tünelinin bir kısmının 2020’nin  sonunda   trafiğe  açılacağını söyledi.

haber7
0

Bayburt Milletvekili  Fetani Battal  kentte çalışmaların sürdüğü Kop Tüneli , Vauk Tüneli ,  Bayburt  Gümüşhane Havaalanı ve  Bayburt  Araklı yolu arasındaki viyadükle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat’la birlikte  Bayburt  Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Milletvekili Battal , Kop Tüneli’nde çift vardiya usulüyle yoğun bir çalışma temposu olduğunu ve 2020’nin  sonunda  tünelin bir kısmının  trafiğe  açılacağını söyledi. Vauk Tüneline ilişkin de buradaki çalışmaların Kop Tüneline göre teknik olarak daha kolay bir şekilde ilerlediğini ifade eden Battal , çalışmaların çift tüpte sürdüğünü belirtti. Battal ayrıca  Bayburt  Gümüşhane Havalanında  2020   sonunda  zemin çalışmalarının biteceğini , önümüzdeki yılın bütçesinin açıklanmasıyla birlikte terminal ihalesinin de yapılıp eş zamanlı olarak havaalanı projesinin tamamlanacağını söyledi. Battal , kenti kısa yoldan Trabzon’a bağlayan Araklı Tünelinin  Bayburt  kısmında devam eden viyadük yapımının da bu sezonun sonuna yetişeceği müjdesini verdi.

Milletvekili Battal , ulaşımda kente nefes aldıracak projelerin son durumu hakkında bilgi verdi. Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerini birbirine bağlayan 2 bin 409 rakımlı  Kop Dağı  Geçidi nde yapımı devam eden tünelin bin 800 metre  Bayburt  tarafından bin metre de Erzurum yönünden ilerlediğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =