Tüm Türkiye'de aranıyordu! Yakalandı

2016 yılında 170 bine yakın kişiyi “oltalama” adı verilen yöntemle dolandırdığı gerekçesiyle “dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen şahıs , tutuklu bulunduğu cezaevinden b

haber7
0

Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumunda ‘oltalama’ adı verilen yöntemle , “dolandırıcılık” suçundan dolayı tutuklu bulunan  Muzaffer Safa  Y. bir süre sonra firar etti. 

İzmir’den Aydın istikametine otomobili ile gitmekte olduğu esnada , Bornova ilçesi Kemalpaşa Caddesi üzerinde yol kontrolü yapan , Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Şahinler Motosiklet Uygulama Timi tarafından otomobili durduruldu. 

Polis ekiplerinin sorgulamak üzere kimlik istemesi neticesinde yanında kimlik taşımadığı fark edilen şahsın , detaylı kimlik araştırması sonucu kimliğinin tespit edildiği ve cezaevi firarisi  Muzaffer Safa  Y. , olduğu belirlendi.

10 AYRI İLDE DOLANDIRICILIK SUÇU

Firari şahıs , ekiplerce kıskıvrak yakalandı. 10 ayrı ilden ’dolandırıcılık’ suçundan hüküm giyen ve daha sonra cezaevinden firar eden şahıs , işlemleri yapılmak üzere Bornova Pınarbaşı Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü.

OLTALAMA YÖNTEMİ İLE KART BİLGİLERİNİ ELE GEÇİRMİŞ

Muzaffer Safa Y.’nin , Ankara , İstanbul , Bursa , Kayseri , Malatya , Aydın , Sinop , Yozgat , Kahramanmaraş ve Muğla’da ’oltalama’ adı verilen yöntemle , banka , GSM ve alışveriş sitelerinin benzerlerini yaparak , vatandaşların kredi kartı bilgilerini ele geçirip ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =