Emniyete gelen ilginç ihbarlar: Ufo, hava durumu, mahkeme...

Emniyet Müdürlüğünün 'haber merkezi' olarak da bilinen Muharebe Elektronik Şube Müdürlüğüne  gelen  vatandaş ihbarları şaşırtıyor.

haber7
0

İhbarlar arasında "ufo gördüm" , "kocam eve gelmiyor" , "bugün  hava  nasıl olacak" ihbarları ise dikkat çekiyor.

Samsun  Emniyet Müdürlüğü  Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğünde görevli polisler sahadaki meslektaşlarının koordinasyonunu sağlayarak ilgili ekiplerin olaylara en kısa sürede ulaşmasını sağlıyor. 7 gün 24 saat iş başında olan ve telefon , elektronik posta ve SMS yoluyla  gelen  ihbarları değerlendiren polisler olayları sistem üzerinden ekiplere en kısa sürede ulaştırmak için adeta zamanla yarışıyor.

KGYS İLE KENT GÜVENLİĞİ SAĞLANIYOR

Haber merkezi ayrıca  ihbarlar  haricinde kent geneline kurulmuş 993 sabit ve hareketli kamera sayesinde elde edilen görüntüleri elde ederek meslektaşlarını olaylara daha hızlı yönlendirmede de önemli rol oynuyor.

"İHBARLAR GELDİĞİ ZAMAN EKİPLER YÖNLENDİRİLİYOR"

Samsun  Emniyet Müdürlüğü  Muhabere Elektronik Şube Müdür Vekili ve 3. sınıf Emniyet Müdürü  Sebahattin Ak  , Muhabere ve Elektronik Şubedeki en önemli birimin haber merkezi olduğunu söyledi. Bünyelerinde 155 ihbar karşılama operatörleri ,  kent güvenlik yönetim sistemi  personeli , telsiz operatörleri ve yardımcı personellerin olduğunu ifade eden Ak , "Haber merkezinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =