Rusya'dan Türkiye için dikkat çeken S-400 açıklaması

 Rusya  Devlet Başkanı Danışmanı Yuriy Uşakov , Rus  S-400  hava savunma sistemi ekipmanlarının tedarikinin bitme aşamasında olduğunu , bununla birlikte savunma sisteminin savaş görevine gireceği kesin tarihlerin hala bilinmediğini belirtti.

haber7
0

Şu anda , Rus  S-400  sistemlerinin teçhizatının  Türkiye  ye tedarikinde sona yaklaşılıyor , ancak , birçok göreve bağlı oldukları için sistemlerin savaş görevine gireceği belirli tarihler hala bilinmiyor.

Rusya Devlet Başkanı Danışmanı Yuriy Uşakov gazetecilere yaptığı açıklamada "S-400 Triumf füze sistemlerinin ekipmanlarının tedariki tamamlanmak üzere" dedi.

İkinci  S-400  füze sistemi tedarikinin muhtemel teslimatları ve ilk füze sistemi tedarikinin ne zaman savaş görevine başlayacağı hakkındaki müzakerelerin ne seviyede olduğu sorusuna cevap veren Uşakov , "Henüz bilmiyorum , bu karmaşık bir soru. Bu konuda ekipman tedariki , uzmanların eğitimi ve daha bir çok faktör var. Bu yüzden şimdilik bir tarih belirtmek doğru olmaz" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =