Erdoğan'dan Patriot açıklaması: Trump ile telefonda konuştuk ancak

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ,  ABD  Başkanı  Trump  ile  Patriot  hava savunma sistemlerine ilişkin görüşme yaptığını ifade ederek "Ancak ona S-400'deki şartları sizde de görmemiz lazım dedim" dedi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , Reuters a verdiği özel mülakatta gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ,  ABD  Başkanı  Donald Trump  ile  Patriot  hava savunma sistemi konusunda yaptığı telefon görüşmesine de değindi.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın mülakattaki o bölüm şu şekilde:

Trump S-400 konusunda yapılanları anlayışla karşılarken , yaptırım tehditlerinin gerçeği yansıttığını düşünmek mümkün değil.

BM ZİRVESİ NDE KONUŞACAĞIZ

F-35 konusunda sekteye uğrayan süreçler konusunda  Trump  ile  ABD  seyahatinde (BM Zirvesi) konuşacağız.

ABD gibi bir ülke müttefiki Türkiye yi daha fazla bana göre incitmek istemeyecektir. Bu rasyonel davranış değildir , sorumlu bir dış politika hiç değildir.

HALK BANK VE YAPTIRIM

Halkbank ve yaptırımlar konusunda  Trump  ile birbirimize güvenimiz var. İnanıyorum ki ,  ABD  deki görüşmede bunu karşılıklı teyit edeceğiz.

Trump ile  Patriot  alma konusunu  telefonda  konuştuk.  ancak  ona S-400 deki şartları sizde de görmemiz lazım dedim.

Belirli bir oranı belirli bir paketi bu tür şartlarda ortak üretim kredi vesayire gibi olduğu anda biz  Patriot  u alabiliriz. Alternatifli çalışılması gerektiğine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =