THY'nin fotoğraf yarışmasına büyük ilgi

"Keşfet!" temasıyla düzenlenen "3. Uluslararası Skylife  fotoğraf  Yarışması"nın başvuruları sona erdi. Toplam 12 bin fotoğrafın değerlendirildiği yarışmanın ödülleri , 26 Eylül'de Zorlu PSM'

haber7
0

Türk Hava Yolları (THY) tarafından düzenlenen "3. Uluslararası Skylife  fotoğraf  Yarışması"na 12 bin fotoğrafla başvuruldu.

 

Dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu unvanının sahibi  THY  nin desteğiyle düzenlenen yarışmanın başvuruları sona erdi.

Dünyanın her yerinden profesyonel ve amatör fotoğrafçılara açık olan yarışmaya , yaklaşık 12 bin fotoğrafla katılım sağlandı.

 

Başvurular Türkiye  fotoğraf  Sanatı Federasyonu nun (TFSF) web sitesinde kapalı devre toplandı. Beş profesyonel fotoğrafçıdan oluşan uluslararası jüri toplantısına kadar fotoğrafları kimse görmedi.

Uluslararası  fotoğraf  Sanatı Federasyonu (FIAP) Başkanı Ricardo Bussi , Evrensel  fotoğraf  Birliği (GPU) Başkanı Manolis Metzakis ,  fotoğraf  sanatçısı Yadid Levy ile Türkiye den İzzet Keribar ve Ercan Akçay dan oluşan jüri , fotoğrafları özel oturumda aynı anda aynı ekranda gördü.

Açık oylamada üç "evet" alan fotoğraflar finale kalırken , finalde kapalı oylamada en yüksek oyu alan kareler dereceye girdi. Üç "evet" alanlar ise sergilemeye layık görülerek listeye alındı.

FIAP ve GPU gibi uluslararası  fotoğraf  sanatı federasyonlarıyla TFSF çatısı altında düzenlenen yarışmanın birincisi 12 bin , ikincisi 6 bin , üçüncüsü 3 bin dolar değerinde uçak biletinin sahibi olacak.

Kazananlar , 26 Eylül de Zorlu PSM de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =