Erdoğan istemişti, Putin gönderdi! SU-35 İstanbul'a iniş yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifi üzerine  Putin  , 17-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan TeknoFest'te sergilenmek üzere  SU-35  savaş uçağı gönderdi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , Moskova ziyaretinde katıldığı Havacılık ve Uzay Fuarı MAKS-2019 da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin e ,  İstanbul  da düzenlenen  Teknofest  e Rus uçaklarının da katılmasını teklif etmişti.  Erdoğan  ın teklifine olumlu yanıt veren  Putin  , Türkiye ye sergilenmek üzere  SU-35  gönderdi.

 

 

Baykar Makine Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ,  İstanbul  a  iniş  yapan  SU-35  in fotoğrafını twitter hesabından paylaştı.

Türk Yıldızları , SoloTürk , T129 ATAK ve Jandarma S-70 lerinin gösteri yapacağı organizasyonda TUSAŞ Milli Muharip Uçağı nın mock-up’ını sergileyecek. Hürkuş da uçuş yapacak.

 

 

Ancak en büyük sürpriz , Rusların inanılmaz yüksek akrobasi hareketlerini yapabilen savaş uçağı  SU-35  olacak.

Ayrıca  Teknofest  e  Rusya  dan MC21 ve Sukhoi Super Jet yolcu uçakları da gelecek. Tarım ve Orman Bakanlığı nın da ilgilendiği Beriev-200 tipi amfibik uçak da katılımcılar arasında.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; }

Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =