ASELSAN "Tekno Macera"yı TEKNOFEST'e taşıyor

ASELSAN'ın çocuklara yönelik ilk kurumsal sosyal sorumluluk projesi  Tekno   Macera  , TEKNOFEST'te ilk kez İstanbullu çocukların karşısına çıkacak.

haber7
0

ASELSAN ın çocuklara yönelik ilk kurumsal sosyal sorumluluk projesi  Tekno   Macera  , TEKNOFEST İstanbul Havacılık , Uzay ve Teknoloji Festivali nde (TEKNOFEST) ilk kez İstanbullu çocuklarla buluşacak.

Ücretsiz dijital eğitim platformu  Tekno   Macera  , çocuklara bilim ve teknoloji alanında faydalı bilgi ve alışkanlıklar kazandırarak onların meraklı , araştırmacı ve üretken bireyler haline gelmeleri amacıyla  ASELSAN  tarafından hayata geçirildi. Geçtiğimiz aylarda Ankara da tanıtımı yapılan platform , başkentte düzenlenen robot ve teknoloji atölyelerinin ardından bu kez  TEKNOFEST  te teknoloji meraklısı çocukların karşısına çıkacak. Tekno  Macera  platformunda yer alan eğitim amaçlı animasyon videolar , bilgilendirici blog yazıları ve öğretici oyunlarla çocuklara doğru ve doyurucu bilgiyi ulaştırmayı amaçlayan  ASELSAN  , ana karakter robot "Asel" ve yardımcı karakterler "Eda ve Mete" ile çocukları bilim ve teknolojinin bilinmeyen dünyasına doğru uzun bir yolculuğa çıkararak meraklı zihinlere yol göstermeyi amaçlıyor.UÇAN ARABA TASARIMI ASELSAN , Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı koordinasyonunda gerçekleştirilen  TEKNOFEST  te ayrıca Uçan Araba Tasarım Yarışması nı düzenleyen paydaş kuruluş olarak yer alıyor. TEKNOFEST Uçan Araba Tasarım Yarışması na , ortaöğretim (ortaokul , lise) , yükseköğretim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =