PKK evlat değil gözdağı veriyor!

Haber7.com yazarlarından Esra Elönü , Feride'nin Günlüğü isimli köşesinde , Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından gerçekleştirilen hain saldırının 'Evlat n&

haber7
0

Diyarbakır da anneler evlatları için amansız bir mücadeleye girerken  PKK  lı teröristler ise aynı şehirde vatandaşlara bombalı saldırı düzenledi.

İşte Esra Elönü nün konuyla ilgili köşe yazısı:

Şimdi o dağın eteğindeki hüzün atlısı dört anne dağı başınıza yıkmaya geldi. Hepsi aynı feryadın akranı , bir kursaklarına tıktığınız bin  evlat  hevesinin hesabını soracaklar. Halkların kardeşliği mi kan rantının leşliği mi soracaklar! Siz kadife peçetelere döktüğünüz kan terini silerken , topraktan eteklerine sildikleri gözyaşlarının hesabını soracaklar.

İpekten mayın öfkeli anne sesidir.  evlat  duyduğuna sevinir , cellat anladığında parçalanır.

Bir dağın eteğinde yaşamaya iştahsız anneler gördüm. Acıya tok olan anne , yaşamaya iştahsızdır , öyle uzaklara  değil  , neyi arıyorsa oraya dalar gözleri. Hüznün yunmuşunu , sevincin eskisini giyip bekler.

Sadece bir sandığı vardır o da  evlat  sandığı , geleni  evlat  sandığı , gideni  evlat  sandığı… Ve o sandıkta kilitlenmeyi yaşamaktan sandığı. Yaşını gösterir o anne , kaç yaş döktüğünü görebilirsin ama silemezsin.

Yüzünde evladının son uykusu gibi , kısa çizgiler. Yine yüzünde  evlat  yokluğu kadar , uzun sessizlik.

Bir oğul alnından kâkülleri sıyırır gibi çektiği perdeler , mutlu aile fotoğraflarına hiç çakılmamış duvar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =