Mardin'den, Diyarbakır'da eylem yapan ailelere destek

Çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri , kayıp çocuklarının bulunması için HDP  Diyarbakır  İl Başkanlığı önünde  eylem   yapan   ailelere   destek  için yürüyüş düzenledi.

haber7
0

Diyarbakır da 24 ailenin , kayıp çocuklarının bulunması için HDP il binası önündeki oturma eylemine , Mardin de sosyal medya üzerinde harekete geçen çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri düzenledikleri yürüyüşle ,  ailelere   destek  verdi.

Karayolları Parkı nda toplanan kalabalık Türk , Kürt kardeştir , PKK kalleştir , Bayrak inmez , ezan susmaz , vatan bölünmez , Kahrolsun PKK , Askere ve polise uzanan eller kırılsın  sloganları atarak Vali Ozan Caddesi boyunca yürüdü.

"O ÇOCUKLARI DAĞA GÖNDERENLERİN ÇOCUKLARI PARİS TE BARLARDA"

Yürüyüşe katılanlardan Elif Yenigün , teröre karşı hep birlikte dur demek gerektiğini söyledi. Yenigün , "Şehitlerimiz bizim için canlarını verdi. Onlara büyük borcumuz var. Şehitlerimiz kanı yerde kalmayacak. Mardin halkı olarak terör istemiyoruz. Diyarbakır’daki annelerimizin de yanındayız. Onlara dua ediyoruz , Allah kimsenin başına getirmesin. O çocukları dağa gönderilenlerin çocukları Paris’te , barlarda plajlarda geziyor" dedi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =