Google'da gezerken yıllar önce kaybolan bir adamı buldu

ABD'nin  Florida  eyaletinde 1997 yılında ortadan  kaybolan  William Moldt'un arabasına ve cesedine 22 yıl sonra  Google  Earth sayesinde ulaşıldı.

haber7
0

Florida’daki Lantana kasabasındaki bir gece kulübünden dönen 40 yaşındaki William Moldt , arabasıyla kayıplara karışmış , nerede olduğunun bulunamaması üzerine polisler soruşturmayı durdurmuştu.

Moldt’un kayıplara karıştığı bölgede yer alan Wellington kasabasının eski sakinlerinden biri , Google’un ayrıntılı uydu görüntülerini sağladığı  Google  Earth’te bölgeyi araştırırken bir gölün içinde bir aracın bulunduğunu fark etti.

Bunun üzerine gölün bulunduğu  Moon Bay Circle  bölgesinin yeni sahibine durumu iletti.

Arazinin yeni sahibi kendi drone’uyla da gölde bir araba olduğunu görüntüleyince durumu polise bildirdi.

Güvenlik güçleri 28 Ağustos’ta arabayı gölden çekerek kemik kalıntılarına ulaştı. Bir hafta sonra da bu kalıntıların Moldt’a ait olduğu ortaya çıktı.

“2007’DEN BERİ GÖRÜNÜYOR”

ABD’deki sonuçsuz kapatılan kayıp dosyalarına dair online bir veritabanı olan Charley Project , “arabanın 2007 yılından beri  Google  Earth’teki uydu görüntülerinde açık bir şekilde yer aldığını ancak bu zamana kadar kimsenin fark etmediğini” belirtti.

Polis , Moldt’un arabasının kontrolünü kaybettiğini ve göle uçtuğunu düşünüyor. İlk soruşturma sırasında ise bunun gerçekleşmiş olabileceğine dair bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =