Hz Muhammed'e hakaret etti, partiden kovuldu

Kanada'da 21 Ekim’de yapılacak Federal Genel Seçimlere , Yeşil Parti'den aday olan Erik Schomann , sosyal medya hesabından İslam'a  hakaret  edince , partisinden kovuldu.

haber7
0

Yeşil Parti tarafından Simcoe kentinden federal parlamento için aday gösterilen Erik Schomann , sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabından kızarmış bir domuzdan kalanları paylaşan Erik Schomann , “Domuzdan kalanları ,  Muhammed  karikatürünü protesto edenler için Danimarka ya yolladık” ifadelerini kullandı.

Milletvekili adayının paylaşımını , Yeşil Parti Lideri  Elizabeth May  in dikkatine sunan  Kanada  Müslümanları Ulusal Konseyi NCCM Direktörü  Mustafa Faruk  , İslam a , Müslümanlara ve Hazret-i  Muhammed  e yapılan saygısızlık için gerekenin yapılmasını istedi.

NCCM Direktörü  Mustafa Faruk  , basına yaptığı açıklamada , "Tüm Kanadalıların ifade özgürlüğünün korunmasından yanayız. Ancak domuz karkasının parçalarını postalamaya söz verdiğinizde , seçilmek isteyen herkesin sahip olması gereken bütünlük ve ahlaki bağlılığa daha fazla dayanamazsınız. Bu kişi , adaylıktan azledilmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Kanada Müslümanları Ulusal Konseyi NCCM Direktörü  Mustafa Faruk  un , adaylıktan azledilmesi talebine anında cevap veren  Kanada  Yeşil Parti Lideri Elizabeth May , Erik Schomann ın adaylıktan alındığını ve  partiden  kovulduğunu duyurdu.

Yeşil Parti den ise "Yeşil Parti , cinsiyetçilik , İslamofobi , antisemitizm , kadın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =