Gümrükte e-teminat mektubu dönemi

 VakıfBank  , dijital bankacılık alanındaki hizmetlerine yenisini ekleyerek gümrük işlemlerinde teminat mektuplarının elektronik ortamda paylaşılıp düzenlemesini sağladı. Geçtiğimiz yıl bu alanda ilk hizmetini vermeye baş

haber7
0

Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün sisteme entegre olmasıyla başlayan yeni dönemde ,  VakıfBank  teminat mektuplarının elektronik ortamda paylaşılmasını ve düzenlemesini sağlayan ilk bankalardan biri oldu. 2018 de uygulamaya alınan Elektronik Teminat  mektubu  Platformu (ETMP) projesinde ilk e-teminat mektubunu kullandıran  VakıfBank  , bu alandaki ilk kamu uygulamasında da rol oynayacak.

SÜRECİ HIZLANDIRDIK

Konuyla ilgili bilgi veren  VakıfBank  Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Lütfü Çelebi , “VakıfBank olarak  Gümrük  işlemlerinde de e-teminat  mektubu  düzenlemeye başladık” dedi.

Bankacılık uygulamalarıyla sektörde dijitalleşmeye öncülük etmekten mutluluk duyduklarını belirten Çelebi , “Şimdi de bu uygulamanın kamu ayağında deneyimlerimizle müşterilerimize hizmet veriyoruz” ifadesini kullandı.

MİLLİ EKONOMİYE KATKI

Takibin kolaylıkla yapılabildiğini aktaran Çelebi , sözlerini şöyle sürdürdü: "Teyit almaya gerek kalmamasıyla gerçek dışı mektup şüphesinin önüne geçilebiliyor. Posta maliyeti azalıyor ve kâğıt tasarrufu sağlanıyor. Gümrüklerdeki yeni dönemin dijitalleşmede önemli bir kilometre taşı olduğunu görüyoruz. Bu uygulamayla hem müşterilerin işlemlerini kolaylaştırırken hem de milli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =