ABD'den kritik 'asker' açıklaması! 'Türkiye'ye bağlı...'

 ABD  Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü  Binbaşı  Sean Robertson , ABD'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna  asker  sevk edeceği iddialarına ilişkin "Suriye'deki kuvvet durumumuzda bir değişiklik yok. Kuvvet seviyesi saha

haber7
0

New York Times (NYT) gazetesinin  Pentagon  un  Suriye  ye 150 civarında  asker  sevk etmeyi planladığı iddiasıyla ilgili açıklama yapan  Pentagon  Sözcüsü  Binbaşı  Robertson ,  Suriye  deki kuvvet durumunda bir değişiklik olmadığını söyledi. 

ABD Başkanı Donald Trump ın  Suriye  den koordineli bir şekilde çekilme direktifini uygulamaya devam ettiklerini belirten Robertson , "Kuvvet seviyesi sahadaki koşullara  bağlı  olarak belirlenecek. Güvenlik nedeniyle sayı ve zaman konularına girmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

TÜRKİYE İLE YAPILAN  FAALİYETLERİN BAŞARILI OLMASINA BAĞLI

ABD nin Türkiye ile  Suriye  nin kuzeydoğusunda güvenlik mekanizmasının koşullarını süratle uygulamak üzere adımlar attığını aktaran  ABD  li  Binbaşı  iki ülke arasındaki mutabakatın bazı yerlerdeki sürecinin planlanandan daha hızlı ilerlediğini kaydetti. Robertson , "İş birliğimizi , koordinasyon ve istişaremizi artırmak için Türk müttefiklerimizle yakın çalışmaya bağlıyız" dedi.

NYT nin  ABD  li yetkililere dayandırdığı haberinde , söz konusu askerlerin  Suriye  ye intikaline yönelik onayın Türkiye ile yapılan faaliyetlerin ilk aşamalarının başarılı olmasına  bağlı  olduğuna dikkat çekilmişti.

Gönderilecek askerlerin tam olarak ne görev ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =