İzmir'de bazı özel okulların başörtülü öğretmen çalıştırmadığı iddiası

İzmir'de birçok  özel  okulda  başörtülü  öğretmenlerin görev yapmasına izin verilmediği iddia edildi. Kamuda başörtüsü sorununun çözüldüğünü ancak özelde ayr

haber7
0

İzmir de yaşayan başörtülü öğretmenler sitem etti.  bazı  özel  okulların  liyakat esası ile değil de şekilcilik esası ile çalıştırıldığını dile getiren öğretmenler , bu uygulamanın 28 Şubat dönemini hatırlattığına vurgu yaptı.

"BAZI OKULLAR BAŞÖRTÜLÜ OLDUĞUMUZ İÇİN İŞ VERMİYOR"

Mağdur olduğunu dile getiren öğretmenler; şekle , dile , dine , ırka göre değil ,liyakat usulüne göre değerlendirilmek istediğini dile getirdi.

Öğretmen N.Ç. ayrımcılığın hala bitmediğini dile getirerek , "İzmir de  bazı  özel okullar başörtülü olduğumuz gerekçesiyle bizi işe almıyor.

Çeşitli tarikatlara ait  bazı  kolejler de var. Kutuplaşmadan dolayı bu okullara gidiliyor , sonra da o cu bu cu oluyorsun. Ben herhangi bir gruba veya oluşuma mensup bir kolejde çalışmak istemiyorum.

Çünkü ileride ait olmadığım bir oluşum yüzünden başıma herhangi bir şeyler gelmesinden korkuyorum" dedi. Başörtülü çalıştıran  okulların  da olduğunu kaydeden N.Ç. , bu  okulların  da kadrosunun dolduğunu ifade ederek , "Benim gibi işsiz kalan bir sürü öğretmen arkadaşım var" iddiasında bulundu.

"YÖNETİCİNİN EŞİ BAŞÖRTÜLÜ OLDUĞU HALDE BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRETMEN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =