G.Saray'dan Başakşehir'e '6222' cevabı!

 Galatasaray  Kulübü , 2. Başkan Abdurrahim Albayrak'ın  6222  sayılı kanuna muhalefet eden açıklamalar sebebiyle ceza almasının ardından Başakşehir'in yaptığı açıklamaya cevap verdi.

haber7
0

Galatasaray ın Bir kulübün  6222  sayılı kanun hakkındaki açıklamasına dair başlıklı açıklaması şu şekilde:

 

 

Değerli bir yöneticimize  6222  sayılı kanun kapsamında 5.000 TL idari para cezası verilmesini , bir kulübün resmi web sitesinde hukuki zafer kazanmış gibi beyan ve ilan etmesini hayretle karşıladık.

Galatasaray Spor Kulübü ve Yöneticileri her zaman yasa ve kurallara bağlı bir gelenekten gelmektedirler.

 

 

Gerçeğin yeri ve zamanı geldiğinde ortaya çıkmak gibi bir özelliği vardır. Buna ilahi adalet de dahildir. Yeterli tarihi ve taraftarı olmayan bir kulübün bu durumu algılamasının zaman alacağı aşikardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur ,

Galatasaray Spor Kulübü

BAŞAKŞEHİR KONUYLA İLGİLİ ŞU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI

Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ , bir kulüp yöneticisinin ‘Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma’ eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin  6222  sayılı Kanun’a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması , bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =