ABD'nin yeni BM büyükelçisi görevine başladı

ABD'nin  yeni  Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi  Kelly Craft  ,  görevine  başladı. ABD'nin 8 aydır boş olan  BM  Daimi Temsilciliği  görevine  atanan  Kelly Craft  , "İnsani krizler ve jeopolitik zorluklarla dolu bir dün

haber7
0

ABD nin  yeni  Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi  Kelly Craft  , görevine başladı. 

8 aydır boş bulunan  ABD  nin  BM  Daimi Temsilciliğine atanan Craft , güven mektubunu  BM  Genel Sekreteri Antonio Guterres e sundu.

BM Genel Merkezi nde gazetecilere açıklamalar yapan Craft ın ilk sözleri Guterres ve  ABD  Başkanı Donald Trump a övgüde bulunmak oldu. 

Craft , İnsani krizler ve jeopolitik zorluklarla dolu bir dünyada Amerika nın güçlü liderliği son derece kritik ve bunu sağlama konusunda kararlıyım. dedi. 

Amerikan değerleri ve çıkarlarını savunacağını belirten  Kelly Craft  ,  ABD  nin müttefiklerinin yanında olacağını dile getirdi. 

HALEY E ILIMLI MESAJLAR

Craft , bu sözleriyle  yeni  görevine , selefi Nikki Haley e göre daha ılımlı mesajlar vererek başlamış oldu.

ABD nin eski  BM  Daimi Temsilcisi Nikki Haley , Ekim 2018 de görevinden istifa edeceğini açıklamış , 2018 yılının sonunda da görevini bırakmıştı.

Trump tarafından bu göreve aday gösterilen eski  ABD  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert ise şubat ayında adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

Bunun üzerine Trump , mayıs ayında  ABD  nin Kanada Büyükelçisi  Kelly Craft  ı bu göreve aday göstermişti. 

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =