TİKA gönüllülerinden Cezayir’de Eren Bülbül hatıra ormanı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) "Tecrübe Paylaşımı Programı" kapsamında Cezayir’de bulunan gönüllü öğrenciler Tipaza şehrinde Engelli Öğrencilerin eğitim g&ou

haber7
0

Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Cezayir’de bulunan 15 gönüllü öğrenci , Cezayirli 15 arkadaşlarıyla birlikte birçok faaliyet gerçekleştirdi. Osmanlı Devleti döneminden kalan eserler ve Cezayirde bulunan önemli müzeleri ziyaret eden grup  TİKA  tarafından tadilat ve donanımı yapılan , kimsesiz ve otistik çocukların eğitim gördüğü , Emine Erdoğan Anaokulundaki çocuklarla buluştu.

Yetim ve engelli çocukların daha iyi eğitim görebilmesi amacıyla  TİKA  tarafından inşa edilmekte olan eğitim merkezini ziyaret eden gönüllüler buradaki çalışmalara da katkıda bulundu.

Oran şehrinde çevresel duyarlılık oluşturmak amacıyla Ayn Tork plajlarını temizleyen gönüllüler , Tipaza ve Konstantin şehirlerinde olmak üzere 2  hatıra   ormanı  için ağaç dikimine katıldılar. Gönüllü Gençler Tipaza şehrinde Engelli Öğrencilerin eğitim gördüğü merkezin bahçesinde oluşturdukları  hatıra  ormanına Şehit  Eren  Bülbül adını verdi.

Konstantin’de oluşturulan  hatıra  ormanına ise Ömer Yasef (Küçük Ömer) adını verdi. Ömer Yasef , küçük yaşına rağmen  Cezayir  Bağımsızlık Savaşına çok önemli katkılar sağlamış , ancak işgalci güçler tarafından evi bombalanarak şehit edilmişti. Konstantin şehrini ziyaretlerinde Konstantin Belediye Başkanı tarafından kabul edilen grup , bu şehirde bulunan Osmanlı Devleti dönemine ait ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =