Beyaz Saray'da 'İsrail' depremi

Amerikan Politico gazetesi , son iki yıldır  Beyaz   Saray  ve Washington'daki kritik kurumların çevresinde tespit edilen istihbarat amaçlı cihazların üzerinde İsrailli ajanların izine rastlandığını ve söz konusu cihazla

haber7
0

Politico gazetesi ,  İsrail  in son iki yıldır  Beyaz   Saray  ve Washington daki kritik kurumların çevresine yerleştirdiği istihbarat cihazlarıyla  ABD  Başkanı  Donald Trump  ve ekibinin dinlediğini ileri sürdü.

Amerikan Politico gazetesinin üç eski yetkiliye dayandırdığı haberinde , başkent Washington da tespit edilen ve piyasada StingRay olarak da bilinen cihazların , çevredeki cep telefonlarının kime ait olduğunu tespit ettiği ve bu telefonlardan yapılan arama kayıtlarını topladığı ifade edildi.

Haberde , söz konusu cihazların ,  ABD  Başkanı  Donald Trump  ve üst düzey ekibinin telefonlarını dinlemek amacıyla konulduğu ileri sürüldü.

Trump yönetiminin bu konuda  İsrail  e herhangi bir tepki vermediğine dikkati çekilen haberde , Trump ın  Beyaz   Saray  güvenlik protokollerine uymayarak arkadaşları ve sırdaşları ile güvenlikli olmayan cep telefonları ile konuştuğu iddia edildi.

Haberde , 2018 de İç Güvenlik Bakanlığının yaptığı bazı testlerde söz konusu cihazların bir kısmının tespit edildiği ileri sürüldü.

Politico ya konuşan eski bir üst düzey istihbarat yetkilisi , Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) , tespit edilen cihazlar üzerinde yaptığı incelemede İsrailli ajanların izine rastladığını açıkladı.

Yetkili , "Bundan  İsrail  in sorumlu olduğu oldukça açıktı." ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =