İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...

 İYİ   Parti   Akhisar  Teşkilatı , CHPli  Belediye  Başkanı Besim Dutlulu'nun iki  Parti  arasındaki ittifak protokolüne uymadığını öne sürerek ,  Belediye  binası önünde eylem yaptı.

haber7
0

İYİ  Parti  Manisa İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre ,  Akhisar   Belediye  Başkanı Besim Dutlulu nun , iki  Parti  arasındaki protokole rağmen  Belediye  kadrosunda  İYİ  Partililere yer vermediği belirtildi. 

Dutlulu ya  tepki  gösteren  Parti  mensuplarının  Belediye  önünde toplandığı bildirilen açıklamada , daha sonra üzerinde "Adalet" yazılı siyah çelengin  Belediye  binasına bırakıldığı kaydedildi.  

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen  İYİ   Parti   Akhisar  İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu , Dutlulu nun iki  Parti  arasındaki ittifak ruhuna aykırı davrandığını savundu. 

Kındıroğlu , şunları kaydetti:

 Akhisar  Belediyesine üçüncü  Belediye  başkan yardımcısının da atanması haberi üzerine aylardır emek verdiğimiz ittifakın sarsıldığını ve verilen sözlerin de tutulmadığını görüyoruz. Bu aynı zamanda siyasi etik ve dürüstlüğe de sığmaz. Yaşamayı istemediğimiz bu gelişmeler ışığında ittifak ruhunu zedeleyen  Akhisar   Belediye  Başkanı ve  Akhisar   CHP  İlçe Örgütünü kınıyorum.  

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =