12 Eylül'de başka 15 Temmuz'da başka dil kullandılar

12  Eylül  Paneli’nde konuşan Gazeteci-Yazar İdris Kardaş Amerika başta olmak üzere batının tarihi süreçte Türkiye’de gerçekleşen darbelerde aldığı tavra dikkat çekerek “15  Temmuz  sonrası

haber7
0

Türk siyasi hayatının kara lekelerinden biri olan  12 Eylül  1080 Darbesi 39. yılında Hafıza 15 Temmuz’da düzenlenen panelle anıldı.  15 Temmuz  Derneği’nin düzenlediği panelin moderatörlüğünü Gazeteci Zeynep Bayramoğlu yaparken , Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Yaşar Hacısalihoğlu  ve Gazeteci-Yazar İdris Kardaş konuşmacı olarak yer aldı.

SÖMÜRGECİLİK HALA BİTMEDİ

Prof. Dr.  Yaşar Hacısalihoğlu  12 Eylül’de aynı silahla hem sağcı hem solcu gençlerin vurulduğunu hatırlatarak “Kenan Evren darbenin şartlarının oluşmasını bekledik demiş biridir. Bir merkezden belirlenen senaryo 12 Eylül’de uygulanmıştır” dedi. Hala sömürgecilik ve kolonyalizmin terk edilmediği bir dünyada yaşadığımızı belirten Hacısalihoğlu , Türkiye’nin Türkiye’den yönetilme kararlılığının millet tarafından 15 Temmuz’da gösterildiğini vurguladı. Doğu Akdeniz’deki krize de değinen Hacısalihoğlu “Sömürgeci damar hala duruyor. Darbelerin arasındaki ekonomi-politiği unutmamamız ve yaşadıklarımızı değerlendirirken bütünlüklü bakmamız lazım” şeklinde konuştu.

12 EYLÜL PKK’YI GÜÇLENDİRİP BAŞIMIZA SARDI

Gazeteci-Yazar İdris Kardaş ise Türkiye’nin darbeler tarihini anlatarak “Bu kadar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =