194 ülkede kırmızı bültenle aranan o isim Türkiye'ye getirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden , 2009'da Yozgat'ta ormanlık alanda darbettiği çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında  kırmızı  bülten çıkarılan ve  194   ülkede   aranan  şü

haber7
0

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre , A.Ş , 2009 da Yozgat ın Sorgun ilçesi Burunören köyü mevkisinde ormanlık alana götürdüğü M.Ş yi darbettikten sonra cinsel istismarda bulundu.

Şüpheli A.Ş. hakkında "mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğa cinsel istismar" , "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Bu süreçte Fransa ya kaçan A.Ş nin Türkiye ye iadesi amacıyla İnterpol-Europol Dairesi Başkanlığınca  194  ülkede uluslararası seviyede  kırmızı  bültenle arama kararı çıkartıldı. Şüphelinin Türkiye ye iadesi  Fransa  makamlarınca bu yıl kabul edildi.

Bunun üzerine 9 Eylül 2019 da  Fransa  ya ekip gönderildi.

TESLİMATI SIRASINDA POLİSİ YARALADI

Zanlı A.Ş , Türk polisine teslimatı sırasında kolundaki metal kelepçelerle kendisini ve tekmeleyerek refakat eden bir Fransız polisini yaraladı.

Interpol ekiplerince bindirildiği uçakta Türk polisine sert bir şekilde mukavemet gösteren A.Ş , uçuş güvenliğini etkilememesi amacıyla uçaktan alınarak iade görevi ertelendi.

ANESTEZİ UZMANI DEVREYE GİRDİ

A.Ş nin teslim alınması için ertesi gün aralarında Sağlık Bakanlığında görevli anestezi uzmanı bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =