‘Bilim Seyyahları İstanbul-4’ başladı

TÜBİTAK’ın desteğiyle  İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesince yürütülen projede , birbirinden eğlenceli deneyler ve atölye çalışmaları yer

haber7
0

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri çağrısı kapsamında desteklenen “Bilim Seyyahları” projesi 4. kez İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 2015 yılında hayata geçirilen  Bilim Seyyahları  projesi farklı coğrafyalarda onlarca bilim festivali gerçekleştirdi. Tunus’tan Gana’ya , Yunanistan’dan Karadağ’a uzanan yolculukta dört yılda üç kıtada tam 11 ülkeye , ülkemizin güzide kurumlarından  TÜBİTAK  , TİKA ve YTB’nin desteği ile bilimin eğlenceliği yolculuğunu taşıdı.

Projenin hayata geçirilmesi dolayısıyla Kartal AİHL bahçesinde düzenlenen açılışta , fizik , kimya , biyoloji , matematik ve robot atölyeleri , planetaryum , bilim tarihi atölyesi gibi 22 farklı atölyenin yanı sıra bilim oyuncakları da yer aldı.

Kartal AİHL öğrencileri ve çevredeki okullardan gelen öğrenciler , stantları gezerek deney ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrenciler , ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül kazanan çalışmaların bulunduğu stantlara yoğun ilgi gösterdi.

"ÖĞRENCİLER YAZ TATİLİNDEN FEDAKARLIK YAPARAK HAZIRLANDILAR"

Bilim  Seyyahları  İstanbul-4 projesinin açılışına Sabriye Şentop hanımefendinin yanı sıra Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ,  İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı , Memur-Sen İl Başkanı Talat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =