Hazine ve Maliye Bakanlığı  bünyesinde oluşturulan  Borçlanma   Genel  Müdürlüğü'ne  Mustafa Turan  atandı

haber7
0

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde oluşturulan  Borçlanma Genel Müdürlüğü  ne  Mustafa Turan  atandı. Resmi Gazete nin bugünkü sayısında yayımlanan ve Cumhurbaşkanlığı teşkilatı hakkında kararnamede değişiklik yapan kararnameyle devletin iç borçlanmasını yürütmekle yetkilendirilen  Borçlanma Genel Müdürlüğü  , devlet tahvili , Hazine bonosu ve diğer iç borçlanma senetleri çıkarma , bunların  değer ve faizlerini belirleme , ihale , sürekli satış ve diğer yöntemlerle satışını yapma görevlerini yürütecek.

 

 

Genel müdürlük için 110 kadro ihdas edildi.  Genel  müdürlük bünyesinde 3  Genel  müdür yardımcısı , 6 daire başkanı , 50 hazine maliye uzmanı ve 50 hazine maliye uzman yardımcısı görev yapacak. 

MUSTAFA TURAN KİMDİR?

2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi , İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan  Mustafa Turan  , kariyerine 2003 yılında VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak adım attı.  2005-2008 yılları arasında Müfettiş olarak görev yaptıktan sonra Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı ve Müdürlük görevlerini yerine getirdi. Kısa bir süre Halk Bank’ta çalıştı , akabinde 2012 yılında VakıfBank Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı olarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =