Son  dakika  gelişmesi...  Meteoroloji  Genel Müdürlüğü  İstanbul  ve  İzmir  ile Marmara Bölgesi ile Ege Bölgesi ve Kuzey Ege'ye kuvvetli sağanak  yağış  ve  fırtına  uyarısı yaptı.  Meteoroloji   İstanbul  ve  İzmir  i&cc

haber7
0

Meteoroloji den İstanbul için yapılan  sarı   dakika  haberleri">alarm  da Cuma Günü saat 09.00 ile akşam 21.00 aralığına dikkat çekildi. 

Açıklamada , kentin kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli rüzgar ve hamle şeklinde  fırtına  (50/80 KM-saat) beklendiği ifade edildi. Vatandaşların ağaç ve direk devrilmesi , çatı uçması , ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olması istendi.  

Bu arada yarın için Marmara Bölgesi ,  Kuzey Ege  için de kuvvetli rüzgar ve  fırtına  uyarısı yapıldı. 

Rüzgarın cuma sabahı saat 09.00 da başlayacağı vurgulanan açıklamada , "Marmara Bölgesi (İstanbul , Bursa , Kocaeli , Yalova , Kırklaeli , Tekirdağ , Edirne , Çanakkale ve Balıkesir) ile  Kuzey Ege  de (İzmir ve Manisa) kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve hamleli olarak fırtına (50-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel çatı uçması , ağaç ve direk devrilmesi , ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi.  

Yapılan bir başka uyarı ise  Ege Bölgesi  ne dair. Bu kez uyarı nedeni sağanak ve gök gürültülü sağanak için yapıldı. 

Vatandaşlardan saat 12.00 ile 18.00 arasına dikkat etmesini isteyen  Meteoroloji  den yapılan açıklama şöyle:

"Yarın (13.09.2019 Cuma)  Ege Bölgesi  nde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Aydın , Muğla , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =