Kırmızı: Bebeklerin suyla buluşmasını görenler gözyaşlarına boğuluyor

Paylaş İnsani Yardım Derneği , susuzlukla mücadele eden Afrika’da su kuyuları açma projelerine hız verdi. Dernek Başkanı Ali  Kırmızı  , "Bebeklerin temiz suya kavuştuktan sonraki hallerini  görenler   gözyaşlarına 

haber7
0

Su kaynaklarının yetersizliği kendini en fazla Afrika kıtasında gösterirken , birçok Afrikalının hayatını kaybetmesine neden olan su yoksulluğuna çözüm arayan Paylaş İnsani Yardım Derneği’nin , Afrika’daki  su kuyusu  açma projelerine hız verdiği belirtildi.   Afrika kıtasında insanların temiz suya ulaşabilmek için kilometrelerce yürümek zorunda kaldığını vurgulayan Paylaş İnsani Yardım Derneği Başkanı Ali  Kırmızı  , Afrika’nın kurak bölgelerinde günde 10 bin insanın su kuyularından faydalandığını söyledi.    "Yaşadıkları mutluluğu her gördüğümüzde sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz"

 

 

Burkina Faso , Togo , Nijer , Uganda ve Mali gibi ülkelerde  su kuyusu  açtıklarını dile getiren  Kırmızı  , "Açılışlardan sonra insanların yaşadığı mutluluğu her gördüğümüzde sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Ülkemizde bir gün sular kesilse hayatımızı nasıl etkilediğini düşünelim. Susadığımızda , susuzluğa ne kadar dayanabildiğimizi sorgulayalım ve mazlum coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimiz için elimizden geleni yapalım" şeklinde konuştu.

"Yapılan her  su kuyusu  yaşama açılan büyük bir kapı"

 

 

Kırmızı , susuz kalan  Bebeklerin  temiz suya kavuştuktan sonraki hallerini görenlerin gözyaşlarına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =