Erdoğan'ın sözleri Merkel'i korkuttu! Almanya'dan Yunanistan çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , göçmenlerin ,  Avrupa  ülkelerine geçebilmeleri için sınır kapılarını açabileceğini dile getirmişti. Endişelen  Merkel  , Erdoğan'ı arayarak konuyu bir telefon gör&

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada ,  Türkiye  nin yeni bir sığınmacı akını ile tek başına başa çıkamayacağını belirterek  Avrupa  nın daha önce taahhüt ettiği yardımların yerine getirilmesini talep etmiş ve bu yardımların yapılmaması halinde sığınmacıların  Avrupa  ülkelerine geçebilmeleri için sınır kapılarını açabileceğini dile getirmişti.

MERKEL ERDOĞAN I ARADI

Bu sözlerin ardından endişelen  Almanya  harekete geçti.  Almanya  hükümetinden yapılan açıklamada Başbakan Angela  Merkel  ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın Çarşamba günü bir telefon görüşmesi yaptıkları ve bu görüşmede sığınmacıların durumunun da ele alındığı bildirildi.

Açıklamada , iki liderin  Suriye  ve  Libya  gibi dünya gündemindeki konular hakkında görüş alışverişinde bulunduğu ve Ege deki sığınmacıların durumunu ve bu sığınmacılarla ilgili , Türkiye-AB anlaşması çerçevesinde nasıl bir iş birliği yapılabileceğini ele aldıklarını duyuruldu.

ALMANYA DAN  YUNANİSTAN  A ÇAĞRI: SIĞINMACILARI TÜRKİYE YE İADE EDİN

Yunanistan ,  Ege Denizi  ndeki adalarında bulunan sığınmacı kamplarındaki aşırı yoğunluk sebebiyle , bir süre önce sığınmacıların bir kısmını ana karaya tahliye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =