FETÖ sanığı 'kullanmadım' dedi ama 335 kez...

Malatya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Mustafa K. hakkındaki gerekçeli kararda , sanığ

haber7
0

Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesince , "terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve örgüte ait kurumlarda çalışan tutuklu sanık Mustafa K. hakkındaki gerekçeli karar açıklandı.

Sanık savunması , tanık beyanları , delil değerlendirmesi gibi bölümlerin yer aldığı gerekçeli kararda , FETÖ/PDY nin amacı , stratejisi , yapılanması , işleyişi ve faaliyetleri hakkında ayrıntılara yer verildi.

Kararda , sanığın uzunca bir süre örgüte bağlı olduğu için KHK lerle kapatılan kurum ve kuruluşlarda çalıştığının tespit edildiği ve örgütün gizli haberleşme programı  ByLock  u kullandığının belirlendiği aktarıldı. 

Sanığın  Bank Asya  da örgüt elebaşının çağrı tarihlerinden sonra dikkati çekici mahiyet ve miktarda işlemlerinin olduğu ifade edilen kararda , sanığın savunmasına da yer verildi.

SAVUNMASI SUÇTAN KURTULMAYA DÖNÜK

Sanığın savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmediği belirtilen kararda , şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"Her ne kadar sanık üzerine atılı suçlamaları kabul etmemiş ,  ByLock  kullanmadığını , ilk akıllı telefonunun elinden düşüp kırıldığını , bunun üzerine başka bir telefon aldığını savunmuş ise de sanığın telefonundan  ByLock  kullanıldığının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =