İngiltere'de korkutan senaryo!

 Boris Johnson  hükümetinin anlaşmasız Brexit'e dair hazırladığı 'Operation Yellowhammer' adlı rapor , parlamentodaki oylama sonucunda kamuoyu ile paylaşılmak zorunda kaldı. Belgeye göre , sınırlarda kamyonlar uzun ku

haber7
0

İngiltere nin Avrupa Birliği nden anlaşmasız ayrılması duırumunda ülkeyi hangi risklerin beklediğini ele alan hükümet raporu açıklandı.

Milletvekillerinin oylaması sonucu bakanların kamuoyu ile paylaşmak zorunda kaldığı "Operation Yellowhammer" adı verilen belgeye göre anlaşmasız Brexit in gerçekleşmesi takdirinde beklenen en olumsuz senaryolar arasında sokaklarda isyanların çıkması , gıda fiyatlarının yükselmesi ve tıbbi malzemeler ile ilaç tedariğinin kesintiye uğraması yer alıyor.

Daha önce bu belge Sunday Times gazetesine sızdırılarak haber olmuş , hükümet kanadında bu belgenin olabilecek en kötü senaryoyu el aldığı ancak hükümetin bunun gerçekleşmemesi için adım attığı belirtilmişti.

BBC ye konuşan başbakanlık kaynakları ise belgenin Avrupalı liderlerle yapılacak görüşmeleri etkilemesi amacıyla eski bir bakan tarafından sızdırıldığını söylemişti.

KARA BORSA GÜÇLENİR

İngiltere nin 31 Ekim de AB den anlaşmasız ayrılması takdirinde ülkeyi bekleyen en kötü senaryoların ele alındığı beş sayfalık belgede sınırlarda kamyonların uzun kuyruklar halinde bekleyebileceği , kara borsanın güçleneceği ve bazı iş alanlarının yok olabileceği belirtiliyor.

Gıda tedarik zincirinde yaşanabilecek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =