Türkiye'de bir ilk! Hayat kurtaracak pist!

Kayseri'nin  Hacılar  ilçesinde öğrencilerin  Trafik  bilinci kazanması amacıyla bir okulun bahçesine , "trafik eğitim pisti" kuruldu. Pistin amacı farkındalık yaratmak ve öğrenmek...

haber7
0

Trafikte yaya bilincinin ne yaşı ne de zamanı var. Ancak bunu bilerek hayata atılmak , biraz da olsa tehlikelerden koruyabiliyor.

Bunu düşünceyi şiar edinen Kayseri nin Hacılar ilçesindeki okulun yönetimi , güzel bir projeye imza attı. Öğrencilerin  Trafik  bilinci kazanması amacıyla bir okulun bahçesine , "trafik eğitim pisti" kuruldu.

FARKINDALIK KAZANIYORLAR

İstiklal İlkokulu bahçesinde  Hacılar  Belediyesince yaptırılan eğitim pistinde , öğrencilerin erken yaşta  Trafik  eğitimi almaları ve farkındalık kazanmaları hedefleniyor.

BAŞKA OKULLARDAN ÖĞRENCİLER DE GELECEK

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  okul  bahçesinin büyük bölümünün  Trafik  eğitim pisti olarak düzenlendiğini söyledi. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere sürpriz yapmak istediklerini belirten Özdoğan , "Amacımız , öğrencilerimize bu yaşlarda  Trafik  eğitimi verebilmek. Eğitimin her alanı önemli. Sadece bu okulun öğrencileri değil , ilçemizdeki bütün öğrenciler buradan yararlanacak. İlçemizde yaklaşık 3 bin öğrencimiz var. Mümkün olduğunca diğer okullarda da böyle bir alan oluşturmak istiyoruz. Eğitime yapılan her yatırım ve harcanan her para feda olsun. Öğrencilerimize bu yaşlarda  Trafik  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =