Sezonun son erikleri! Fiyatı dudak uçuklattı

 erik  hasat döneminin bitmesinin ardından tezgâhlarda  erik  satışı yavaş yavaş azalırken bazı esnaflar kendi üretimi olan bahçe mahsulünü vatandaşa sunmaya devam ediyor.

haber7
0

Eskişehir’de  erik  sezonunun kapanması sonrasında  Sezonun  son mahsulleri olarak tezgahlara sunulan bahçe ürünleri yüksek rakamlardan satışa çıkarılıyor. Kurtuluş Kapalı Pazar esnafından Emin Özkaya , yeşil  erik  sezonunun kapandığını belirterek , "Şu an bu eriğin kilosunu 30 liraya satıyorum. Her kilosuna 30-40 tane  erik  düşüyor , yani tanesi neredeyse 1 liraya geliyor" dedi.

 

 

Kurtuluş Kapalı Pazar esnafından Emin Özkaya , yeşil  erik  sezonunun kapandığını belirtti. Kendileri dışında  erik  satanların daldan değil , buzhaneden  erik  tedarik ederek tezgâhlara sunduğunu öne süren Özkaya , "Yeşil eriğin sezonu bitti ve kızıl , kara eriklerin de sezonu bitmek üzere. Kara eriklerden elinde olanlar da daldan getirmiyorlar , buzhaneden getiriyorlar. Ona rağmen biz Eskişehir’de bu yeşil eriği yetiştirip piyasaya sunduk" şeklinde konuştu.

 

 

"Kilosu 30 lira , her kilosuna 30-40  erik  düşüyor"

Kendi yetiştirdikleri ve tükettikleri ürünü piyasaya sürdüklerini belirten Özkaya , "Şu an bu eriğin kilosunu 30 liraya satıyorum. Her kilosuna 30-40 tane  erik  düşüyor , yani tanesi neredeyse 1 liraya geliyor. Bu yeşil eriği Eylül’ün sonuna kadar tezgâhımızda satmaya devam ederiz diye düşünüyorum. Bu  erik  bizim kendi yetiştirdiğimiz ürün olduğu için fiyatın düşmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =