Geleceğin arazi aracı!

Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergilenen konsept otomobiller , birbirinden farklı özellikler ile katılımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

haber7
0

Bu modellerden  Audi  nin tanıttığı AI: TRAIL ise , off-road özelliklerini elektrik motoru ve otonom sürüş teknolojisi ile birleştirerek  Geleceğin   arazi  araçlarına ışık tutuyor. Yerden 34 santimetre yüksekliği ile 50 santimetrelik sulardan geçebildiği açıklanan aracın kalbinde 249 beygir güç ve 1000 Nm tork üreten bir elektrik motoru görev yapıyor.

Hafta başında kapılarını açan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda , özellikle elektrikli modeller büyük ilgi uyandırdı. Söz konusu modellerin bir çoğu seri üretime hazır hali ile sergilenirken , markaların gelecek vizyonlarını yansıtan konseptlerde dikkat çekti.

Bunlardan , Audi nin tanıttığı AI: TRAIL isimli  konsept otomobil  , off-road özelliklerini elektrik motoru ve yapay zeka destekli sürüş sistemi ile birleştiriyor.

Fuarda sergilediği 30 modelin 17’sini ilk kez otomobil severlerin beğenisine sunan markanın konsept otomobilinin , yarı otonom sürüşe izin verdiği açıklanıyor.

Dört tekerleğinde dört elektrik motoru bulunan AI:TRAIL in , böylece Audi’nin quattro dört teker çekiş sisteminin geleceğine ışık tuttuğu belirtiliyor.

Arazide birçok sürüş asistanı sistemiyle sürücüsüne yardımcı olan otomobil , yolda ise 4’üncü seviyede otonom sürüş sunuyor. Dört kişilik oturma düzeni sunan AI:TRAIL , çelik , alüminyum ve karbon fiberden oluşan gövdeden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =