ABD teröristleri nasıl eğittiğinin görüntülerini yayınladı

Irak ve Suriye'de terör örgütü DEAŞ'e karşı savaşmak üzere  ABD  öncülüğünde başlatılan Doğal Kararlılık Harekâtı'nı yürüten Özel Operasyonlar Ortak Görev G&uu

haber7
0

ABD Merkez Komutanlığı na (CENTCOM) bağlı olarak 66 ülke ve uluslararası kuruluşa bağlı askeri birimler tarafından oluşturulan ortak görev gücü , terör örgütü  PKK  nın ana omurgasını oluşturduğu  Suriye  Demokratik Güçleri ne (SDG) bağlı teröristleri eğitirken çekilen bir videoyu  Twitter  hesabından paylaştı.

 

 

Görüntüler ise şu ifadelerle yayınlandı: "Suriye Demokratik Kuvvetleri komando öğrencileri ,  Suriye  de 3 Ağustos 2019 daki eğitim sırasında bir odayı temizlediler. Ortak Görev Kuvveti Özel Kuvvetler Komutanlığı , yaz eğitimi kapsamında , Kent Arazisinde Askeri Operasyonlar konusunda öğrencilere eğitim verdi."

TERÖR ÖRGÜTÜNE AÇIK DESTEK

 

 

Türkiye , büyük oranda  PKK  nın  Suriye  kolu  YPG  güçleri tarafından oluşturulan  Suriye  Demokratik Güçleri ni terör örgütü olarak görüyor.

Terör örgütü  DEAŞ  a karşı bir başka terör örgütünün desteklenmesine başından bu yana sistematik olarak karşı çıkıyor.  ABD  ise  YPG  li teröristleri  Suriye  de devam eden  DEAŞ  la mücadelede en güçlü ortağı olarak görüyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =