Trump düğmeye bastı! Yasaklanıyor...

ABD'de elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen 'gizemli akciğer hastalığı' sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya çıktı. Yaşanan ölümleri hakkında açıklamada bulunan A

haber7
0

ABD basını , Kansas eyaletinde yaşayan ve elektronik sigara kullandığı bilinen 50 yaşındaki bir kadının , daha gizemli akciğer hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

ABD de e-sigaralar yasaklanıyor

Yaşanan ölümlerin artması nedeniyle  ABD  de e-sigaranın yasaklanması gündeme gelmişti. Konuya ilişkin açıklama yapan ABD Başkanı Donald  Trump  , elektronik sigaraların piyasadan kaldırılması için adım atacaklarını açıkladı.

6 kişi hayatını kaybetti

Kansas Eyaleti Sağlık ve Çevre Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada , elektronik sigarayla alakalı gizemli akciğer hastalığı nedeni ile bir kişinin daha hayatını kaybettiğini duyurdu. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) ise bu vaka ile ülke çapında elektronik sigarayla gerçekleşen ölümlerin sayısının 6 ya çıktığını açıkladı. Hali hazırda toplam vaka sayısının 450 olduğu ve hepsinin elektronik sigara kullanımı sonrası akciğer problemi yaşadığı belirtildi. Ölüm ve hastalık vakalarının soruşturma altında olduğu belirtilirken; vatandaşlara , elektronik sigara kullanmamaları tavsiye edildi.

Gizemli akciğer hastalığı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) , elektronik sigara ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =