Müslümanlar için toplama kampı

Hindistan , ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde , vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1 ,9 milyon Müslüman’ın gözetim altında tutulacağı en az 10  toplama   kampı  inşa ediyor. 3 bin kişi kapasiteli kamplar y

haber7
0

Hindistan , ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde , nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakarak vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1 ,9 milyon kişinin gözetim altında tutulacağı  toplama  kampları inşa ediyor. İngiltere merkezli Independent gazetesinin haberine göre , Yeni Delhi yönetimi , Assam eyaletinde Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) tarafından oluşturulan nihai vatandaşlık listesinin dışında kalan çoğu Müslüman 1 ,9 milyon kişi için gözetim kampları kuruyor.

EN AZ 10 KAMP İNŞA EDİLECEK Haberde , en az 10  toplama  kampının inşa edileceği , kampların her birinin üç bin kişi kapasiteli ve yedi futbol sahası büyüklüğünde olacağı belirtildi. Yüksek duvarlarla çevrilmesi planlanan kamplarda okul ve hastanenin de bulunacağı , güvenlik güçlerinin devriye gezeceği bildirildi. Pakistan Başbakanı İmran Han , geçen hafta yaptığı bir açıklamada , Hindistan’da Modi hükümetinin Assam eyaletindeki 2 milyon Müslümanı Hint vatandaşlığından çıkarmasını “etnik temizlik” olarak değerlendirmişti.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =