Ünlü yönetmenden yıllar sonra gelen itiraf

Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri kabul edilen  Esaretin Bedeli  (The Shawshank Redemption) filminin yönetmeni , filminin IMDb’de (Uluslararası Film Veritabanı) birinci sırada olmasına şaşırdığını söyledi.

haber7
0

Stephen King’in romanından uyarlanan  Esaretin Bedeli  filminin yönetmeni  Frank Darabont  , filminin 25’inci yılını doldurması sebebiyle ABD’de yerel bir dergiye röportaj verdi.

İnternette tekil kullanıcıların oyladığı ve film endüstrisi için ölçü kabul edilen IMDb’ye göre en yüksek puanı alarak birinci sırada olan  Esaretin Bedeli  filmi için , “Bu durum benim için gerçeküstü. Bu listeye baktığımda tabii ki Baba (The Godfather) ve Yurttaş Kane (Citizen Kane) gibi filmleri görüyorum ve  Esaretin Bedeli  gerçekten bunlardan daha mı iyi diye düşünmeden edemiyorum. Buna inanmak biraz güç ancak bu oylamaya karar veren sinema izleyicileri. Bu tatmin edici” sözlerini kullandı.

7 DALDA ADAY GÖSTERİLDİ ANCAK KAZANAMAMIŞTI

Tim Robbins ve Morgan Freeman ın yer aldığı film , En İyi Film ödülü dâhil olmak üzere 7 dalda  Oscar  a aday gösterilmişti fakat ödüllerin hiçbirini kazanamamıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =