Trump, Bolton'a çok ağır yüklendi: Zeki değildi ve itaatsiz...

ABD Başkanı  Trump  , görevden ayrılan John  Bolton  için yaptığı değerlendirmelerinde , " Kim Jong Un için Libya modelini önerdiğinde büyük bir hata yaptı. Bu (Kim Jong Un hakkındaki açıklama) sert olma

haber7
0

ABD Başkanı  Donald Trump  , dün görevden aldığı Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John  Bolton  ın Kuzey Kore krizinde "Libya modeli" önermesinin ardından ayrışmaya başladıklarını ve birçok konuda fikir ayrılıkları yaşadıklarını belirtti. 

ABD Başkanı  Donald Trump  , eşi Melania  Trump  ve Sağlık Bakanı Alex Azar ile Oval Ofis te gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Toplantıda  Trump  , son günlerde ABD de 5 kişinin ölümüne yol açan aromalı elektronik sigaraların piyasadan kaldırılması için adım atacaklarının sinyalini verdi. 

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John  Bolton  ın görevden alınmasına ilişkin soruları da yanıtlayan  Trump  , "Bolton , (Kuzey Kore Lideri) Kim Jong Un için Libya modelini önerdiğinde büyük bir hata yaptı. Bu yapılması iyi olan bir açıklama değildi. Bu bize puan kaybettirdi. Sadece Kaddafi ye olanlara bir bakın. Benden sert şeyler yapmamı istedi." diye konuştu.

BOLTON A "ZEKİ DEĞİL" MESAJI

Trump ,  Bolton  ın Irak a girilmesi konusundaki tutumunun da yanlış olduğunu vurguladı.

Bolton ın Kuzey Kore için Libya modelini önermesini "facia" olarak nitelendiren  Trump  , bu noktadan sonra ayrıldıklarını vurgulayarak , "Kim Jong Un u bu öneriden sonra söyledikleri için suçlayamam. John  Bolton  ile hiçbir şey yapmak istemedi. Bu sert olma meselesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =