Yunanistan'da kayıp askeri mühimmat soruşturması

 Yunanistan  Hükümet Sözcüsü Stelios Petsas , İleryoz (Leros) Adası'ndaki kaybolan bazı  askeri  silah ve mühimmata ilişkin , 'İlk adımları attık , bu meseleyi çözeceğiz' dedi.

haber7
0

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelios Petsas basın brifinginde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"SİLAHLAR KADEME KADEME KAYBOLMUŞ OLABİLİR"

Silah ve mühimmatın kaybolmasının , olayın ortaya çıktığı tarihte değil daha önce gerçekleştiğine dikkati çeken Petsas , silahların kademe kademe kaybolmuş olabileceğini söyledi.

"TERÖR İHTİMALİ DE DEĞERLENDİRİLİYOR"

Petsas , terör dahil her türlü ihtimalin değerlendirildiğini ifade ederek , çeşitli açıklamalara karşın soruşturmanın sonuçlanmasının beklenmesinin gerektiğini belirtti.

Adadaki donanma üssünde son silah sayımının geçen yılın sonunda yapıldığını açıklayan Petsas , "İlk adımları attık , bu meseleyi çözeceğiz. Vatandaşlar için en önemlisi onları korumak için her şeyi yapabilen bir hükümettir." diye konuştu.

"TANKSAVAR FÜZELER , MAYINLAR , EL BOMBALARI"

Yunan Donanmasından dün yapılan açıklamada , pazartesi günkü bir sayım sırasında kaybolduğu tespit edilen  askeri   mühimmat  ile ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedilmişti.

Yunan basınında yer alan bilgilere göre , kaybolan silahlar arasında "tanksavar füzeler , mayın ,  el bombası  ve mühimmat" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =