Netanyahu'ya bir tepki de Rusya'dan geldi

 Rusya  Dışişleri Bakanlığı , Netanyahu'nun seçim vaadi olarak  Filistin  topraklarını ilhak vaadine ilişkin "İsrail'in bölgedeki gerginliği artmasına ve Arap komşuları ile barışın sağlanması ile ilgili umutların

haber7
0

Rusya Dışişleri Bakanlığı ,  İsrail  Başbakanı Binyamin  Netanyahu  nun işgal altındaki Batı Şeria da yer alan Ürdün Vadisi ni "İsrail e ilhak etme" vaadine  tepki  gösterdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada ,  Netanyahu  nun işgal altındaki Batı Şeria da yer alan Ürdün Vadisi ni "İsrail e ilhak etme" vaadi değerlendirildi. 

Netanyahu nun Ürdün Vadisi ile ilgili açıklamalarının , Arap dünyası tarafından olumsuz karşılandığı kaydedilen açıklamada , "İsrail’in bölgedeki gerginliği artmasına ve Arap komşuları ile barışın sağlanması ile ilgili umutların baltalanmasına neden olacak planlarına yönelik endişelerimizi paylaşıyoruz." ifadesine yer verildi. 

Açıklamada , Filistin-İsrail meselesinin , Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararları , Madrid prensipleri ve Arap Barış İnisiyatifi çerçevesinde çözülmesi gerektiğine işaret edildi.

NETANYAHU NUN İLHAK VAADİ

Netanyahu , 17 Eylül de yapılacak erken seçim öncesi düzenlediği basın toplantısında , yeniden seçilmesi halinde "kısa süre içinde" Batı Şeria da yer alan Ürdün Vadisi nin ABD yönetimiyle koordineli şekilde "İsrail e ilhak edeceğini" dile getirmişti.

Netanyahu , 9 Nisan daki genel seçimler öncesi seçimi kazanıp koalisyon hükümetini kurması halinde yine aynı vaatte bulunmuştu. ABD nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =