İYİ Partili Özdağ, halkı Suriyelilere karşı kışkırtmaya çalışıyor

 İYİ  Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın Twitter hesabından paylaştığı 'Suriyeliler ve Demografik Atom Bombası' başlıklı videoda , yine Suriyelileri hedef aldı.

haber7
0

Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan mazlumların gelişini , “Kavimler Göçü”ne benzeten  Ümit Özdağ  , Türkiye’de 1 ,5 milyon kayıtsız göçmen bulunduğunu iddia etti.

 

 

VATANDAŞLARI KORKUTUP KIŞKIRTMAYA ÇALIŞIYOR

Özdağ , 2040 yılına kadar göçmen nüfusun artacağı ve ülkemizdeki demografik yapının tehlikede olduğu iddialarıyla , Türk kamuoyunu toprak bütünlüğü ile korkutmaya çalışıyor.

 

 

GÖÇ KONUSUYLA İLGİSİ OLMAYAN BİR MAKİNE MÜHENDİSİNİN RAPORU

Öte yandan Özdağ’ın videoda kaynak olarak gösterdiği “Suriyeli Sığınmacılar ve Demografik Projeksiyon” başlıklı raporun yazarı Nilgün Saryal’ın 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nün internet sitesindeki özgeçmişinde , kişisel gelişim ve kurumsal eğitim alanında uzmanlaşmış bir makine mühendisi ve işletmeci (!) olduğu , göç konusuyla uzaktan yakından ilgisi olmadığı kolaylıkla görülüyor.

Rapordaki sözde projeksiyonlar ise gülünç olmaktan öte , ülkemizde göç alanında çalışan değerli akademisyenlere saygısızlık niteliğinde.

AKADEMİK DEĞERİ OLMAYAN MESNETSİZ İDDİALAR   Özdağ’ın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =