Türk bayrağını indiren şahıs her yerde aranıyor!

Kuzey Kıbrıs  Türk  Cumhuriyeti'nde Akdoğan Belediyesi'nde bulunan bir kilisedeki ayine katılanlardan bir Rum , Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu'nun bahçesinde dalgalanan  Türk   bayrağını  indirdi. Ard

haber7
0

Olay 8 Eylül de meydana geldi. Kıbrıslı Rumlar , 45 yıl sonra Akdoğan da bulunan Panaya Meryem Ana Kilisesi nde ayin yaptı. Ayine yüzlerce Rum katıldı. Ayine katılanlardan bir grup daha sonra Kilise ye 150 metre uzaklıkta bulunan Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu nun bahçesine girdi.

Denktaş ın fotoğrafını da aldı

Rumlardan biri , bir süre okulun içerisinde gezdikten sonra okula girerek , sınıflardan birinin yanındaki panodan Denktaş a ait fotoğrafı aldı.

Aynı Rum , daha sonra bahçede direkte asılı olan Türk bayrağına yöneldi. Bayrağın iplerini 10 dakika içinde ara ara gelerek kesip , uzaklaşan Rum , ip kopunca da bayrağı direkten indirdi ve aldı. Bayrak ve Denktaş ın fotoğrafını alan Rum , okulun duvarlarından atlayarak kayıplara karıştı. Okul yönetimi bir gün sonra bayrağın yerinde olmadığını gördü. Okul Müdürü Sözer Özkaramehmet ve yetkililer güvenlik kameralarının görüntülerini izledi.

Polis  her   yerde  arıyor

Görüntülerde , bir şahsın Türk  bayrağını  ve Denktaş ın fotoğrafını aldığı görüldü. Daha sonra yapılan incelemede bayrağı  indiren  kişinin bir Rum olduğu belirlendi. Konu , Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı , Milli Eğitim Bakanlığı ve Polis Genel Müdürlüğü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =