ABD'li komutanlar Akçakale'deyken sınıra teröristler geldi

ABD'li askeri heyetin Şanlıurfa'nın  Akçakale  ilçesinde Güvenli Bölge için oluşturulacak Müşterek Harekat Merkezini ziyareti sırasında sınırın diğer tarafına PKK/YPG’li  teröristler  geldi.

haber7
0

ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty ve  ABD  Merkez Kuvvetler Komutan Yardımcısı Korgeneral Thomas Bergeson’un , Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bulundukları sırada sınırın diğer tarafında ise PKK/YPG’li teröristlerin hareketliliği gözlendi.

ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty ve  ABD  Merkez Kuvvetler Komutan Yardımcısı Korgeneral Thomas Bergeson , Suriye de oluşturulacak Güvenli Bölge çalışmaları kapsamında temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine geldi.

Twitty ve Bergeson , Müşterek Harekat Merkezini ziyaret ettiği sırada ise sınırın hemen öbür tarafındaki Suriye’nin Telabyad kentinde ise teröristlerin hareketliliği dikkat çekti. Araçla  sınıra  gelen silahlı teröristler , sınır hattında bir süre dolaştıktan sonra bölgeden ayrıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =